Kierujemy go do pań powracających na rynek pracy po urodzeniu dziecka, urlopie macierzyńskim lub wychowawczym, bądź też okresie bierności zawodowej związanym z wychowywaniem dzieci, zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gdyni jako bezrobotne, wychowujące dziecko do 18 r.ż.
Zapisy do projektu: 25-29.04.2022 r.
Formularze zgłoszeniowe należy składać:
- u pośredników pracy – stanowiska 10 do 27
Co planujemy?
- Rekrutacja
- Indywidualne spotkania uczestniczek programu z doradcami zawodowymi.
Usługa będzie polegała na indywidualnych spotkaniach uczestniczek projektu z doradcami zawodowymi WUP w Gdańsku, w czasie których zostaną zidentyfikowane talenty, umiejętności, określone słabe i mocne strony przy użyciu narzędzi psychometrycznych i rozmów doradczych. Doradcy zawodowi opracują dla każdej uczestniczki projektu IPD, którego elementem będzie analiza kreowania marki osobistej oraz tematyka wybranego szkolenia. - Warsztaty psychoedukacyjne.
Warsztaty będą prowadzone przez doświadczonego psychologa/psychoterapeutę i będą miały na celu wspieranie uczestniczek projektu w radzeniu sobie z problemami i sytuacjami utrudniającymi podejmowanie przez nie działań w obszarze rynku pracy. Będą również służyć lepszemu poznaniu siebie, zrozumieniu własnych ograniczeń, budowaniu siły i wpływu na własne życie oraz stworzeniu nowych perspektyw rozwoju. - Warsztaty marki osobistej.
Warsztaty z długofalowej wizualizacji siebie na rynku pracy prowadzone będą przez doradców zawodowych WUP i PUP i będą obejmowały zagadnienia związane m.in. z: efektywną autoprezentacją, tworzeniem mapy marzeń, ustalaniem i określaniem celów, zarządzaniem sobą w czasie, umiejętnością przedstawiania siebie w ciekawej formie (storytelling) oraz bezpiecznym i efektywnym funkcjonowaniem w mediach społecznościowych. - Wsparcie w ramach Bonu wizerunkowego w wysokości do 500 zł.
Dla wszystkich uczestniczek projektu przewidziany będzie Bon na wzmocnienie wizerunku, który będzie miał na celu podniesienie samooceny oraz poprawę wizerunku w oczach pracodawców lub współpracowników. - Możliwość spotkań w ramach Grupy wsparcia.
Samopomocowa grupa wsparcia, moderowana przez facylitatora – psychologa to narzędzie wpływające korzystnie na rozwój kompetencji społecznych, zwiększenie pewności siebie oraz na podniesienie samooceny i poczucia własnej wartości. Celem spotkań grupy wsparcia z psychologiem będzie także wzajemne dzielenie się uczestniczek projektu doświadczeniem w pokonywaniu bezradności wobec problemów, wsparcie emocjonalne oraz wspólne poszukiwanie rozwiązań i budowanie poczucia własnej wartości. Tematyka spotkań będzie dostosowywana do potrzeb zgłaszanych przez uczestniczki projektu. - Szkolenia zawodowe.
- Staż od 1 do maksymalnie 6 miesięcy.
Wartość programu: 560 563,00 zł, projekt finansowany ze środków Funduszu Pracy
Szczegółowe informacje o programie pilotażowym dostępne:
- na stronie WUP Gdańsk : https://wupgdansk.praca.gov.pl/gotowenazmiany,
- u Doradców Klienta PUP Gdynia (stanowiska od 10 do 27),
- oraz pod numerami:
Doradca zawodowy PUP Gdynia: tel. (58) 776 12 60, doradcy@pupgdynia.pl
Projekty: tel. (58) 776 12 51, projekty@pupgdynia.pl
Szkolenia: (58) 776 12 06, (58) 776 12 20, (58) 776 12 65, szkolenia@pupgdynia.pl
Staże: (58) 776 12 55, (58) 776 12 63, staz@pupgdynia.pl
Realizatorem i liderem projektu pilotażowego jest Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku działający we współpracy z partnerami projektu: Powiatowym Urzędem Pracy w Gdyni, Powiatowym Urzędem Pracy w Malborku oraz Powiatowym Urzędem Pracy w Sztumie.
Projekt realizowany jest w ramach konkursu na projekty pilotażowe „Stabilna praca – stabilna rodzina", ogłoszonego Przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.