zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 20 grudnia 2021 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie wsparcia uczestników obrotu gospodarczego poszkodowanych wskutek pandemii COVID-19
od 01.01.2022 r. do 15.04.2022 r.
jednorazową dotację - 5000 zł - będzie mógł otrzymać mikroprzedsiębiorca i mały przedsiębiorca, o których mowa odpowiednio w art. 7 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 6 marca 2018 r. – Prawo przedsiębiorców, który na dzień 31 marca 2021 r. prowadził – jako rodzaj przeważającej działalności - działalność gospodarczą oznaczoną następującymi kodami PKD 2007 :
56.30.Z | Przygotowywanie i podawanie napojów (podklasa ta obejmuje m.in. dyskoteki serwujące głównie napoje). |
93.29.A | Działalność pokojów zagadek, domów strachu, miejsc do tańczenia i w zakresie innych form rozrywki lub rekreacji organizowanych w pomieszczeniach lub w innych miejscach o zamkniętej przestrzeni. |
93.29.Z | Pozostała działalność rozrywkowa i rekreacyjna. |
- w analogicznym miesiącu roku poprzedniego,
- lub w lutym 2020 r.,
- lub we wrześniu 2020 r.,
- lub w listopadzie 2021 r.
WAŻNE:
Wniosek o udzielenie dotacji należy składać wyłącznie w formie elektronicznej poprzez platformę praca.gov.pl do powiatowego urzędu pracy właściwego terytorialnie ze względu na siedzibę mikroprzedsiębiorcy i małego przedsiębiorcy.
Przedsiębiorcy składający wnioski mają obowiązek zapoznania się z treścią ZASAD UDZIELANIA DOTACJI oraz UMOWY DOTACJI.